Jesteśmy inspirującą alternatywą dla świata multimediów, który nas otacza

Czytogruszka news 12/15

Grudzień 2, 2015

5 grudnia 2015, godz. 10.00 – 11.00

PODUCHA DUCHA ŚWIĄT – ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI W WIEKU 4 – 7 LAT / ART DZIECI

Nieograniczona wyobraźnia dziecięca zaprowadzić może nas wszędzie. Ważny jest efekt, czy droga, którą do czegoś dochodzimy? 
Warsztaty plastyczne to podróż w nieznane, odkrywanie tajemnic i tworzenie wielkich rzeczy przez małe ręce. Na przedświątecznych zajęciach uszyjemy Poduchy Ducha Świąt. Zastanowimy się kim jest i jak wygląda. Przeniesiemy wyobrażenie o nim na miękkie poduszki, które tulić nas będą do snu w tym wyjątkowym, świątecznym czasie.

Cena: 25 zł / dziecko


5 grudnia 2015 – 6 stycznia 2016

3TO PIERNIK – AKCJA KAWIARNII CZYTOGRUSZKA / PROJEKANCI DLA CZYTOGRUSZKI

3TO PIERNIK to premiera cyklu „Projektanci dla Czytogruszki” – serii okolicznościowych słodyczy zaprojektowanych przez projektantów specjalnie dla nas. Pierwszym będzie świąteczny piernik zaprojektowany przez OYSTER. Przy każdym zakupie kawy czy herbaty ciasteczko* powędruje do Was. *w kawiarni dostępny lukier do samodzielnego dekorowania.


6 grudnia, godz. 11.00 – 11.45

ŚWIĄTECZNY KONCERT – DLA RODZIN Z DZIEĆMI W WIEKU 1 – 5 LAT

Rok już się kończy i znów bielą okryje się świat. Z tej okazji zapraszamy na koncert kolęd oraz pastorałek, w wykonaniu znanego już Państwu kwartetu smyczkowego. Przejedziemy się sankami, stoczymy bitwę na śnieżki oraz śpiewając kolędy przywołamy nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Prowadzenie: Ideownia

Cena: 25 zł / rodzic + dziecko; 10 zł / każdy kolejny członek rodzin.


19 grudnia 2015, godz. 10.30 – 12.00

ZRÓBMY SOBIE RENIFERA – WARSZTATY DLA RODZIN Z DZIEĆMI W WIEKU 4 – 7 LAT

Będziemy gnieść, zwijać, ciąć, kleić, mocować, owijać i formować. Wszystko po to, by na Święta do domu przynieść własnego renifera. Warsztaty poprowadzi Aleksandra Woldańska – Płocińska – twórczyni plakatów, ilustracji oraz książek, w tym słynnej serii „Urodzin Prosiaczka” (wyd. Czerwony Konik).

Cena: 50 zł / rodzina


20 grudnia 2015, godz. 11.00 – 17.00

KIERMASZ ŚWIĄTECZNYCH / TUTU POLSCY PROJEKTANCI – UBRANIA, BIŻUTERIA, DODATKI / KSIĄŻKI / ZABAWKI

Szczegóły wkrótce.