Jesteśmy inspirującą alternatywą dla świata multimediów, który nas otacza

CZYTOKINO? – DZIEŃ DZIECKA

Maj 19, 2016

e2a508f3-a68d-4fe8-8fa9-5e2747311c2b

 

1 czerwca ­- dzień dziecka w Czytogruszcze/CZYTOKINO?
Czyli Oscar Nominated Short Films: Animacje.

Co nas czeka?

Warsztat „Światło kina” godz 19:00

Kino w plenerze godz 20:00,
czyli przegląd animacji krótkometrażowych nominowanych do Oskara!

Zapraszamy wszystkie dzieci, rodziny, entuzjastów kina jak i amatorów lodów, psy i uśmiech.
Będzie ekstra!

Bilety 20 zł / każda kolejna osoba 5 zł
Więcej informacji / zapisy tel. 732 631 157
Rezerwacji dokonujemy na podstawie wcześniejszej przedpłaty za bilety.

W świecie filmu nic nie wywołuje tylu emocji, co Oscary®, nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Od momentu ogłoszenia nominacji, do gali rozdania złotych statuetek kinomaniacy z zapałem komentują finałową selekcję. Wybór zawsze jest niezwykle trudny – wszystkie filmy reprezentują najwyższy światowy poziom, ale zwycięzca w każdej kategorii może być tylko jeden. W  tym roku Short Waves Festival po raz kolejny prezentuje najnowszą selekcję obrazów nominowanych w kategorii “Najlepszy krótkometrażowy film aktorski”. Po dłuższej przerwie wróci też selekcja animacji z kategorii “Najlepszy krótkometrażowy film animowany”, poszerzona o dodatkowe filmy z short listy.

Oscar® Nominated Shorts: Animacje

Super drużyna Sanjay’a, reż. Sanjay Patel, USA, 2015, 7’00”

Mały Sanjay uwielbia popkulturę, superbohaterów i komiksy. Tymczasem jego ojciec chciałby wychowywać go w duchu tradycyjnego hinduizmu. Niechęć chłopca szybko przemija, gdy uruchamia swą wyobraźnię i przeżywa przygody, które pozwolą mu spojrzeć na relację z ojcem w inny sposób. Historia inspirowana życiowymi doświadczeniami reżysera, zrealizowana przez kultowe Pixar Studio.

Nie możemy żyć bez kosmosu, reż Konstantin Bronzit, Rosja, 2014, 16’00”

Dwóch nierozłącznych przyjaciół bierze udział w treningu przygotowującym do lotu w kosmos. Starają się jak tylko mogą, by spełnić swoje wspólne marzenie. Poruszająca historia o wytrwałości, ambicji i przyjaźni większej niż nasza galaktyka.

Świat jutra, reż. Don Hetzfeld, USA, 2015, 17’00”

Kilkuletnia dziewczynka wyrusza w niesamowitą podróż w towarzystwie swojego dorosłego klona. Czy wizja świata z odległej przyszłości spodoba się małej Emily?

Historia niedźwiedzia, reż. Gabriel Osorio. Chile, 2014, 11’00”

Animowana historia starego, samotnego niedźwiedzia, który opowiada historię swojego życia przy pomocy intrygującej misio-maszyny.

Prolog, reż. Richard Williams, Wielka Brytania, 2015, 6’00”

Starcie spartan i ateńczyków sprzed 2400 lat widziane oczami małego dziecka. Dopracowana w każdym calu animacja zdobywcy Oscara – Richarda Williamsa.

Gdybym był bogiem, reż. Cordell Baker, Kanada, 2014, 9’00”

Lekcja biologii, temat: wiwisekcja żaby. Rozkojarzony, rozmarzony uczeń zastanawia się, co by zrobił, gdyby na jeden dzień posiadał boskie moce. Czy użył by ich w słusznej sprawie? Czy może jednak stworzyłby kilka kolorowych potworów? Albo spędził dzień z ukochaną z ławki naprzeciwko? Możliwości wydają się nieskończone. Zwłaszcza, gdy ma się 12 lat.

Krótka historia myszy i żaby, Francja, 7’00”

Głodny lis wyrusza na poranne polowanie wśród śniegu. Chętnie przekąsiłby pysznego gryzonia. Ale mysz, którą spotyka na swej drodze nie jest zwyczajną, szarą myszką…

Najsamotniejsze światła drogowe, reż. Bill Plympton, USA, 6’00”

Cienie i blaski życia rezolutnego sygnalizatora świetlnego, który wie jak poradzić sobie z rozładowaniem najdłuższego korka, ale niekoniecznie – z samotnością. Animacji głosu użyczył znany aktor i komik Patton Oswalt.

Złap to, Francja, 5’00”

Rodzina surykatek hoduje w okolicach swej nory wyjątkowy owoc. Gdy złośliwy sęp zakłóca ich spokój, decydują się wyruszyć w pościg przez sawannę.