Jesteśmy inspirującą alternatywą dla świata multimediów, który nas otacza

Czyto Adwent – grudzień w czytogruszce

Listopad 20, 2017

Zbliżają się święta, adwent to taki czas w roku kiedy jesteśmy skłonni do refleksji, chętniej spędzamy czas z bliskimi, wracamy do zajęć naszych mam czy babć. I właśnie w takim klimacie spędzimy grudzień w czytogruszce. W każdą adwentową niedzielę zaprosimy Państwa do wspólnego celebrowania atmosfery zbliżającego się Bożego Narodzenia.

3.12 / Niedziela / 11:00-13:00 *

Czytopiernik, czytofartuch/ warsztat kulinarno-plastyczny dla dzieci

Kto nie uwielbia, słodkich, miodowo korzennych pierniczków, dekorowanych czekoladą, suszonymi owocami i lukrem? To wypiek, który chyba najbardziej kojarzy się nam ze Świętami Bożego Narodzenia. Czego dzieci potrzebują do zamienienia się w prawdziwych cukierników? Oczywiście, że fartucha i czapki mistrza kuchni! Z masła, cukru, miodu, przypraw i mąki wyczarują wyśmienite świąteczne słodkości. Do tego samodzielnie ozdobią fartuchy i czapki kucharskie.

Na warsztaty obowiązują zapisy startujemy przy 10 uczestnikach
Koszt warsztatu 45pln
(pierniki, fartuch, czapkę zabieramy do domu)

10.12 / Niedziela /11:00-12:00

Kulturanek / Szewczyk Dratewka

Po raz kolejny zagości u nas lokalny Teatr „TEATRYLE”, tym razem ze  spektaklem”SZEWCZYK DRATEWKA”. Dobrze wszystkim znana bajka o pięknej Królewnie, straszliwym Smoku, tchórzliwych Rycerzach i dzielnym Szewczyku, opowiedziana zostaje zupełnie na nowo, niekonwencjonalnie – bo za pomocą „prezentów”. Ubrane w kolorowe papiery i wstążki, kartonowe pudła stają się w rękach aktorów postaciami z bajki. Sprawność aktorów i uwolniona wyobraźnia dzieci sprawiają,że zabawa jest doskonała.

Bilet ulgowy 10 pln/ Bilet normalny 15 pln

17.12 / Niedziela / 11:00-13:00 *

Czytowieniec/ Rodzinny warsztat florystyczny z Barbarą Kotwicą / Freshflower

Szczypta elegancji, odrobina fantazji, pełna głowa inspiracji, ręce pełne roboty i mamy gotowy przepis na pachnącą lasem ozdobę świąteczną. Stworzymy swój  niepowtarzalny rodziny wieniec

Barbara Kotwica – prowadzi kwiaciarnię Fresh Flower od 6 lat, ale jej zabawa w florystykę trwa od 14 lat. Mówi o sobie, iż jest osobą raczej pogodną i lubi otaczać się ludźmi i rzeczami, które nastrajają ją do pozytywnego myślenia. Uważa że natura daje dobrą i pozytywną energię.

Na warsztaty obowiązują zapisy startujemy przy 10 uczestnikach
Koszt warsztatu / 100pln za wieniec

Zapisy:
info@czytogruszka
t:732631157
fb: czytogruszka
Na warsztaty 3.12 i 17.12 prosimy i przedpłatę na konto bankowe lub w czytogruszce.