Jesteśmy inspirującą alternatywą dla świata multimediów, który nas otacza

miniGRUSZKA

DLA DZIECI 1,5 – 3 LAT

IDEA

NASZE CELE

Wierzymy, że okres od urodzenia do szóstego roku życia to kluczowy moment dla rozwoju dziecka. Cieszymy się, że możemy być uczestnikami tego fascynującego procesu, pielęgnować w dzieciach wrodzoną ciekawość i otwartość. Dbamy, aby podczas codziennych zajęć towarzyszyła im radość z odkrywania i doświadczania świata. Budujemy naszą społeczność w atmosferze życzliwości i wzajemnej współpracy. Ważnym dla nas jest uwewnętrznianie zasad funkcjonowania w grupie rówieśniczej, jak i nauka komunikowania uczuć i potrzeb.

CO TO OZNACZA

Każde dziecko jest inne i dla każdego dziecka istnieje indywidualny plan rozwoju. To zdanie  wyznacza sposób pracy w miniGRUSZCE. Dzięki podążaniu za potrzebami dzieci, niewielkiej grupie uczestników oraz uważności wykwalifikowanych opiekunów tworzymy bezpieczną i rozwojową przestrzeń dla każdego z uczestników. Program naszych zajęć bazuje na naturalnych potrzebach dzieci w wieku dwóch i trzech lat. Tematy są spójne i dopasowane tak, by umożliwić im poznawanie tego co je otacza. Co tydzień poruszamy inne zagadnienie, odkrywające kolejny element fascynującego świata. Ważne jest dla nas doświadczanie przez zmysły. Postrzeganie zmysłowe stanowi warunek rozumienia, rozwoju i uczenia. Początkowo dzieci doświadczają swego otoczenia i rozumieją je wyłącznie dzięki swoim zmysłom. Oddychają, poruszają się, czują, wąchają, smakują, patrzą i słuchają. Zmysły dostarczają informacji o otoczeniu, budując podstawową wiedzę dzieci, która – będąc zawsze do ich dyspozycji – zapewnia im bezpieczeństwo i umożliwia kształtowanie własnego życia.

Dużą wagę przykładamy do zajęć muzycznych. Zabawa dźwiękami rozwija poczucie rytmu, koordynację ruchową, koncentrację uwagi. Ponadto wpływa na wrażliwość słuchową oraz rozwój mowy. Z kolei zajęcia sensoryczne to zabawa z organicznymi materiałami sensorycznymi, takimi jak: piasek, kasza, woda, makaron. Przesypywanie, przelewanie, ugniatanie to doświadczanie przez wszystkie zmysły. Każde dziecko jest istotą zmysłową, do której docierają bodźce. Integracja tych sygnałów ma wpływ na dalszy rozwój dziecka, jego postrzeganie świata oraz zachowanie. Niezmiernie ważną rolę odgrywa otoczenie, które ma wspomagać harmonijny rozwój dziecka, dlatego poza dużym ogrodem, wnętrze obiektu jest proste w formach, by nie odrywać uwagi dziecka od wykonywanego zadania i zabawy. Panujące tu ład, porządek i harmonia nie wykluczają spontanicznej i twórczej zabawy.

Istotne w miniGRUSZCE jest kształtowanie samodzielności – w ten sposób dzieci budują swoją wartość jako człowieka. „Pomóż mi to zrobić samodzielnie” – to myśl, która jest nam bliska i wynika z zaspokajania potrzeby dziecka w jego drodze do niezależności. Niezależność łączy się z kolei z nauką przebywania wśród rówieśników.

ZAJĘCIA

Dzieci uczą się na drodze praktycznego działania, dlatego w naszej ofercie znajdziecie Państwo:

w poniedziałki, środy, piątki, godz. 9.00 – 15.00, w każdym dniu:

w poniedziałki:

w środy:

w piątki:

PLAN DNIA

9:00 leniwy poranek

9:15 zabawy dowolne w kącikach zainteresowań służące realizacji pomysłów dzieci

10:00  śniadanie

10:20  zajęcia / muzyczne, sensoryczne, kulinarne

11:00  świeże powietrze / nie ma dla nas złej pogody

12:30  obiad

13.00  relaks / wspólne czytanie / spać nie musimy – możemy

13.30  zabawy / ruchowe,  kreatywne,  tematyczne  /

14:30  podwieczorek i zakończenie dnia w domu lub na ogrodzie.

OPIEKA MERYTORYCZNA

 

foto Zosia_WYCIĘTA_BW_MAŁA

Zofia Brzyska – Współtwórczyni Czytogruszki. Absolwentka UAM w Poznaniu na Wydziale Studiów Edukacyjnych. Ukończyła również Liceum muzyczne w Poznaniu w klasie fortepianu. Współtwórczyni projektu Artystycznego Warsztatu Dziecięcej Twórczości „Księgaręka” w Poznaniu. Pasjonatka norweskich fiordów, jak również ciszy podwodnego świata. W swych działaniach docenia rolę chaosu i spontanicznej energii dziecięcej.

PROWADZENIE

 

patrycja_foto_WYCIĘTA_BW_MALA

Patrycja Markiewicz  prowadząca z dyplomem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła również Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Koninie w klasie fletu poprzecznego. Swoją wiedzę pogłębiała na wielu kursach, w dalszym ciągu uznając swój rozwój osobisty za priorytet życiowy.

Aga Mosiniak – pedagog specjalny, masażystka metodą klasyczną i dźwiękiem. Kobieta orkiestra, pełna pasji i zaangażowania. Od lat związana z szeroko pojętą edukacją. Bogate doświadczenie i metody pracy z najmłodszymi dziećmi zebrała pracując m.in. w Asquith Nursery w Londynie. Współpracuje z Księgarnią Między Słowami oraz Concordią Design, realizując warsztaty literacko – artystyczne. Jej motto to: nie przeszkadzać DZIECIOM w ich naturalnym rozwoju, towarzyszyć, czuwać, wspierać, by mogły doświadczać siebie i własną twórczość przez wszystkie zmysły. Towarzyszenie w tym wydarzeniu to zaszczyt i dar!

 

NASZA PRZESTRZEŃ

Naszym ogromnym atutem jest zdrowy, pasywny dom. Rekuperacja zapewnia stały dopływ świeżego, filtrowanego powietrza. Powietrzne ogrzewanie podłogowe gwarantuje komfort cieplny w całym budynku. Rozległy ogród z sadem gruszkowo – jabłkowym, grządkami warzywnymi zaprasza do wielu aktywności. Uczestnicy miniGRUSZKI w pełni biorą udział w całym cyklu wegetacyjnym roślin od zasiania do zbiorów. Owoce i warzywa wykorzystują w codziennej kuchni.

WYŻYWIENIE

POSIŁKI 

logo kuchnia cateringowa

KUCHNIA CATERINGOWA

Jesteśmy firmą rodzinną z wieloletnim doświadczeniem gastronomicznym, kochamy kuchnię, tak po prostu, stąd nazwa naszej pracowni. Lubimy dobrze i zdrowo gotować w szczególności dla dzieci, a ponieważ mamy ich małą gromadkę, więc wiemy jak przygotowywać posiłki dla naszych milusińskich już od najmłodszych ich lat. Z tą pasją i doświadczeniem wychodzimy naprzeciw potrzebom współczesnych rodziców, proponując  żywienie zdrowe, jednocześnie smaczne i odpowiednio zbilansowane. Nasze menu  jest tworzone zgodnie z zasadami i założeniami diety naturalnej oraz w zgodzie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia dotyczącym żywienia dzieci i młodzieży w szkołach i przedszkolach. Przy ustalaniu jadłospisu na kolejne miesiące mamy przede wszystkim na uwadze Kalendarz Sezonowości. Bazujemy głównie na świeżych, sezonowych warzywach i owocach nabywanych u zaufanych, sprawdzonych dostawców. Podstawą naszego codziennego jadłospisu są zboża i właśnie zboża królują na talerzach i w miskach dziecięcych dań. To właśnie z nieprzetworzonych kasz i płatków różnorodnych zbóż czerpiemy energię, węglowodany złożone dają nam siłę i chęci do pracy, zabawy i nauki. Dla bezpieczeństwa i zdrowia dzieci wykluczamy i nie używamy białego cukru, glutaminianu sodu oraz półproduktów i żywności wysokoprzetworzonej. Stosujemy naturalne zioła suszone i świeże, pamiętamy przez cały rok o zielenienie Dbamy, aby w naszym  jadłospisie nie zabrakło pestek dyni, ziaren słonecznika, sezamu, siemienia lnianego i migdałów. Promujemy zdrowe nawyki żywieniowe uczestnicząc  w kampani poświęconej zdrowemu odżywianiu dzieci ZDROWY UCZEŃ.ORG Obecnie zaufało nam już kilka instytucji szkolnych i przedszkolnych w Poznaniu.

Przykładowe menu:

Śniadania:

Kasza jaglana gotowana na mleku z  wiórkami kokosowymi i sosem truskawkowym. Kakao.
Bułki orkiszowe z masłem, pasta hummus, pomidor, papryka, sałata, szczypiorek. Napar z melisy i malin

Obiady:

Zupa z jarzyn jesiennych z kurczakiem.
Tagliatelle z pesto z cukinii z bakłażanem pieczona marchewka z sezamem.
Herbata Rooibos brzoskwiniowa.
Tradycyjna pomidorowa z makaronem farfalle
Polędwiczki drobiowe w płatkach kukurydzianych puree ziemniaczane z prażoną cebulką surówka z marchewki i kukurydzy i czarnej rzepy.
Kompot wiśniowy.

Podwieczorki:

Jogurt naturalny z żurawiną i prażonym słonecznikiem. Marchew, gruszka.
Śliwki, kalarepa. Wafle ryżowe z miodem

OFERTA

PAKIET MAXI / cały miesiąc / trzy dni w tygodniu, 9.00 – 15.00 / 645 zł + koszty jedzenia
PAKIET MIDI / cały miesiąc / 4 h dziennie,  9.00 – 13.00 / 535 zł +  koszty jedzenia
PAKIET MINI / 1 godzina opieki / 26 zł
opłata wpisowa / 400 zł

stawka dzienna jedzenia / 11,50 zł